5 שאלות שאתם חייבים לשאול לאחר קבלת רישיון לקנאביס

5 שאלות שאתם חייבים לשאול לאחר קבלת רישיון לקנאביס

שיתוף:

קיבלתם רישיון לקנאביס ואתם צעד אחד לפני הבחירה במוצר המתאים והתחלת הטיפול. אבל רגע אחד לפני, ריכזנו 5 שאלות חשובות שיעזרו לכם לוודא כי אתם צועדים בדרך הטיפול הנכונה עבורכם.

אתם בדרך לקבלת רישיון רפואי לשימוש בקנאביס רפואי, או שכבר נפגשתם עם הרופא המטפל וקיבלתם ממנו רישיון חתום הכולל מרשמים לכל חודש. ברישיון שאתם מחזיקים (או עתידים להחזיק) מצוינים כמה פרטים חשובים:

 • הקטגוריה של הזן – אינדיקה, סאטיבה או CBD
 • הרכב ויחס הקנבינואידים באחוזים, שהם החומרים הפעילים בצמח – THC לעומת CBD
 • צורת הצריכה – תפרחת או שמן.

קנאביס לצורך רפואי. ומה עושים עכשיו?

עכשיו, רגע לפני שאתם מתעניינים היכן בית המרקחת הקרוב אליכם ממנו אפשר לרכוש המוצר. כדאי שתתעכבו על 5 השאלות שריכזנו עבורכם:

 1. לאיזה צורך הקנאביס משרת אותי?

כידוע, לצמח הקנאביס סגולות רבות המשתנות לפי אופי הזנים הקיימים היום. נהוג לחלק את הצמח לשלוש קטגוריות – סאטיבה, אינדיקה (עליהן כתבנו בהרחבה במאמר: סאטיבה או אינדיקה) וסיבידי.

לאורך השנים חברות קנאביס רפואי השביחו ושיפרו את הזנים וגם הכליאו בין הקטגוריות ויצרו קטגוריות היברידיות. על מנת להתמצא במגוון הזנים והאפשרויות, כדאי לענות על השאלה לאיזה צורך אתם משתמשים בקנאביס, ולשם כך ריכזנו כמה התוויות נפוצות ומוכרות ומהם הזנים המתאימים להם:

 • חיזוק הגוף: אנטי דלקתי,מאזן לחץ דם, מאזן סוכר – זני סיבידי
 • כאב: הרפיית שרירים, כאב כרוני, כאב עצבי – זני אינדיקה / זני הייבריד ליום
 • מנטלי: העלאת מצב רוח, אנרגיה ,מיקוד,יצירתיות – זני סאטיבה
 • תיאבון: עידוד תיאבון, הקלה על בחילות – זני סאטיבה/ אינדיקה/ הייבריד
 • שינה: עזרה בהרדמות, שינה ארוכה ואיכותית, הורדת חרדות – זני אינדיקה
 1. כיצד הזן מתאים לאורך החיים?

לא רק ההתוויה חשובה בבחירת הזן המתאים אלא גם אורח החיים. כלומר, אם אתם אנשים פעילים ביום וצריכים לשמור על עירנות, סאטיבה הוא אידיאלי לאורח חיים זה. לעומת זאת, זנים ללילה כמו האינדיקה לרוב מקלים בהרדמות.

 1. ומה אם הזן לא יתאים?

אחת ההמלצות המרכזיות בשימוש בקנאביס רפואי היא לא להסתפק במוצר הראשון שנופל בידיכם ובטח לא להתחיל במוצרים בעלי השפעה חזקה. יותר ויותר מחקרים מאוששים את התאוריה בדבר "אפקט הפמליה" שבו כל זן מגיב אחרת לכל אדם כתוצאה מהרכב הקנבינואידים הנמצא בצמח ובגופינו. לכן ההמלצה שלנו, לאחר קבלת רישיון לקנאביס, היא להתנסות בסוגי זנים שונים ולהתחיל במינונים נמוכים עד שתקלעו לזן ולמינון המתאים עבורכם. ובכל מקרה לא כדאי להסתמך על הזכרון ולבצע טבלת מעקב הכולל את זמני השימוש והכמות שנלקחה.

 1. איזה ספק יתאים לי?

בתחילת דרכו של תחום הקנאביס הרפואי בישראל פעלו 8 ספקים שעבדו ישירות עם המטופלים ואילו כיום, בעקבות האסדרה החדשה, צמח המספר לכמה עשרות חברות שמשווקות עשרות מוצרים מזנים שונים. בפועל, כיום אתם יכולים לרכוש שני מוצרים זהים כביכול מאותה הקטגוריה ואותו הרכב חומר פעיל אבל משתי חברות שונות, ובמהרה תגלו שמדובר בשתי חוויות שונות לחלוטין.

על מנת לבחור את הספק המתאים לכם, קיימים מספר קריטריונים חשובים שעליכם לדעת:

 • ייבוא מול גידול מקומי – אצל חלק מהמטופלים השתרשה התפיסה שאם המוצר מיובא אז הוא בהכרח טוב יותר, אבל המציאות היא ככל הנראה הפוכה. דווקא הגידולים המקומיים זוכים לסטנדרט גבוה ופיקוח מחמיר יותר מצד הרשויות, כך שאיכות הצמח נשמרת בצורה טובה יותר. ואם זה לא מספיק, צריכה של גידולים מקומיים חוסכת בשינוע ולכן פוגעת פחות בסביבה, ומשרתת את הכלכלה המקומית, אז על הדרך הרווחתם תועלות נוספות.
 • גידולים אורגניים מול קונבנציונליים – בעולם, הקנאביס האורגני הולך ותופס נתח מרכזי בשוק, על רקע יתרונותיו על פני גידולים קונבנציונליים. בעיקר, בצמצום הפגיעה בסביבה בעצם השימוש בחומרי דישון והדברה ביולוגיים ובהיותם בריאים יותר לצריכה מקנאביס שמגדלים בדרכים קונבנציונאליות. יש לציין כי בארץ התחום נמצא עדיין בחיתוליו, בעוד בטר היא החברה היחידה שמגדלת בשיטות גידול אורגניות.
 • ניסיון – הוותק והניסיון של החברה משחק פה תפקיד מרכזי משום שלחברות ותיקות הצטבר רקורד של השבחה וייצוב הזנים כך שקיים סיכוי גבוה יותר שהמוצרים שלהן לא רק איכותיים יותר, אלא גם אחידים לאורך זמן.
 1. איפה אפשר למצוא את המוצרים – בבתי מרקחת או בכלל במשלוח?

חשוב לדעת שבניגוד לתרופה נפוצה כמו אקמול נניח, קנאביס רפואי לא נמצא בכל בתי המרקחת וגם באלו שכן מורשים למכור, אין עקביות במלאים. כך יוצא שגם אם תמצאו את המוצר המבוקש בבית מרקחת בפעם הראשונה, לא בטוח שהוא יהיה במלאי גם בפעם השניה. בנוסף, כדאי לזכור שיש שעות הספקה שונות לקבלת קנאביס רפואי על ידי רוקח מורשה. לעומת זאת, היום חלק מהספקים מבצעים את החלוקה ישירות באמצעות משלוח ושווה להתעניין גם באפשרות הזו.

קיבלתם רישיון לקנאביס? זו ההזדמנות כדאי לדעת שבטר מציעה שרות חדש: צרו איתנו קשר ונציג בטר יחזור אליכם בהקדם במציאת המוצר המתאים בבית מרקחת או באמצעות משלוח.

Better-logo

חברת בטר היא מחברות גידול הקנאביס הרפואי הוותיקות והמוכרות בישראל, המספקת ללקוחותיה חווית קנאביס רפואי הטבעית והטהורה ביותר.

הצטרפו לקהילת בטר וקבלו ראשונים את כל המידע והעדכונים

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך