לא רק ה-THC לבדו: כך נבדיל בין זני קנאביס

לא רק ה-THC לבדו: כך נבדיל בין זני קנאביס

שיתוף:

אחת האבחנות החשובות ביותר בין זני הקנאביס השונים היא היחס בין ה-THC ל-CBD. כלומר, מהו האחוז של הקנאבינואידים – החומרים הפעילים בצמח. האבחנה הזו חשובה, אבל לא בלעדית משום שלצד זה צריך גם להסתכל על הקטגוריה אליה משתייך הזן – סאטיבה או אינדיקה. מבולבלים? בואו נעשה סדר באמצעות שני מוצרים של החברה.

ENABLE A.K הוא אחת התפרחות הוותיקות והמוכרות של בטר. מדובר בזן סאטיבה עם אחוז גבוה יחסית של THC (17%) אשר מיוצב, מטופח וגדל מעל 8 שנים בחברה. השילוב הייחודי והעשיר של סך הרכיבים הפעילים בצמח ושיטות הגידול האורגניות מיצבו אותו כנותן מענה יעיל בהקלה על בחילות, כאב, הגברת תיאבון ושיפור מצב הרוח.

לעומתו, EASE K.K היא תפרחת חדשה יחסית, הקיימת "רק" משנת 2015 אבל כבר נבחרה על ידי המגדלים שלנו כאחד מהזנים האהובים ביותר לגידול, המניב ייבול גדול ויציב – יתרון משמעותי במתן מענה לאתגר לייצר מוצרים אחידים ברמתם ולאורך זמן. על פניו, EASE K.K דומה לזן ENABLE A.K – לשניהם אחוז THC דומה, אבל פה מסתיים הדמיון של השניים, בגלל ש- EASE K.K היא מזן אינדיקה דומיננטית המשתייכת למשפחת קוש המפורסמת, ממנה הגיעו גם ה- PK, KK ו-KD. מעדויות שהצטברו זן זה נמצא מתאים במיוחד לסובלים מכאבים כרוניים, פוסט טראומה ולמטופלים אונקולוגיים, ומסייע בהקלה על כאבים, תורם לשינה רציפה ואיכותית ומעורר תיאבון.

זני קנאביס

אם כן, השונות באה לידי ביטוי בקטגוריה השונה – סאטיבה לעומת אינדיקה ובעקבות כך, להבדלים בהשפעות על המטופלים ובהתאמתן להתוויות הרפואיות השונות. לראייה, אחד מיתרונות הבולטים של ה- ENABLE A.K הוא רמת אנרגיה ותחושת מיקוד גבוהה שמאפשרת למטופלים ניהול שגרה ושיפור בתפקוד היומיומי. לעומת זאת, את ה- EASE K.K מומלץ לצרוך בלילה בגלל שהאינדיקה מוכר כקטגוריה המקלה על ההרדמות.

ואם כבר התייחסנו ל- EASE K.K אז למתעניינים, הגל הבא צפוי להגיע למדפים בבתי המרקחת בתחילת ספטמבר והפעם, בגרסה שונה עם אחוז THC גבוה יותר מהרגיל (T20/C4) בפעם הראשונה בישראל.

חשוב להבין כי ההשפעה של הצמח על גופנו חורגת מסוג ורמת הקנאבינואידים שהוא מכיל. היום אנחנו כבר יודעים שריכוז הטרפנים בצמח, אותן תרכובות שאחראיות על הריח והטעם בצמחים, הוא בעל חשיבות רפואית רבה, ואף נמצא שהטרפנים תורמים להשפעה הטיפולית ביחד עם יתר הרכיבים הפעילים כחלק מ"אפקט הפמליה".

לכן, ההמלצה שלנו היא לא להסתפק באבחנה לגבי אחוז ה-THC או ה-CBD בין הזנים, אלא קודם כל להתעכב ולהבין לאיזה קטגוריה הזן משתייך – אינדיקה או סאטיבה, ואחרי כן פשוט להתנסות בזנים השונים מאותה הקטגוריה עד להתאמה מיטבית של הזן עם הצרכים הרפואיים שלכם. זאת, תוך הקפדה על מעקב אישי ובחינה עצמית, רצוי יחד עם יועץ זנים או רוקח.

Better-logo

חברת בטר היא מחברות גידול הקנאביס הרפואי הוותיקות והמוכרות בישראל, המספקת ללקוחותיה חווית קנאביס רפואי הטבעית והטהורה ביותר.

הצטרפו לקהילת בטר וקבלו ראשונים את כל המידע והעדכונים

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך