איך משתמשים בשמן קנאביס? מדריך לשימוש נכון

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הטיפול בקנאביס רפואי מגיע בשתי תצורות – תפרחות או שמן. במאמר הנוכחי נבין מהו למעשה שמן קנאביס, למי הוא מתאים ומהי הדרך הבטוחה והיעילה ביותר לעשות בו שימוש. אז איך משתמשים בשמן קנאביס? לפניכם המדריך המלא.

שמן קנאביס – המוצר שמשנה מצב צבירה

בהפקת קנאביס רפואי (תפרחות או שמן) הצמח עובר מספר תהליכים. כדי להפיק ממנו שמן קנאביס, התפרחת עוברת מיצוי, אותה מוהלים בשמן צמחי (לרוב שמן זית). למרות שהמעבר בין מצבי הצבירה נשמע כמו תהליך פשוט יחסית, בפועל, שלב זה כולל פיקוח הדוק למנוע פגיעה באיכות של התפרחת, כלומר – שהחומרים הפעילים בקנאביס המרכיבים את הסגולות הרפואיות של הצמח לא ילכו לאיבוד. השיטה המוכרת בישראל למיצוי שמן קנאביס היא בשימוש באתנול ולאחריו, עובר החומר שלב נוסף של חימום, ההופך את החומר בבקבוק לפעיל.

יתרונות השימוש בשמן קנאביס

לשמן קנאביס שני יתרונות בולטים על פני שימוש בתפרחות. הראשון, הוא שהשימוש בשמן אינו מצריך עישון או שימוש במכשירי אידוי חשמליים. מתוך כך, היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר) העניקה לו יתרון שני –  אפשרות לשימוש בשמן במקומות ציבוריים, בניגוד לשימוש בתפרחות.

על שני אלה אפשר לציין יתרון אחד נוסף – משך ההשפעה. אמנם תחילת ההשפעה של שמן הקנאביס אורכת זמן ארוך יותר מזה של תפרחות, אבל ההשפעה של השמן לרוב ארוכה יותר ויכולה להמשך כ-4-6 שעות (תלוי באופי המוצר והמשתמש).

למי מתאים שמן קנאביס? אופי הצריכה של השמן מתאים במיוחד לקהלים שאינם מעוניינים לצרוך את הקנאביס דרך עישון או שימוש במכשירי אידוי. במיוחד, כשהמדובר בילדים או בקשישים.

שימוש נכון בשמן קנאביס - משמעותי להצלחה

איך משתמשים בשמן קנאביס רפואי

עד לא מזמן שווק שמן הקנאביס הרפואי בבקבוקון עם טפטפת נפרדת שהקל על השימוש. אולם כיום, עקב הנחיות משרד הבריאות שנועדו למנוע מקרים של זיהום, הטפטפת היא לא חיצונית אלא חלק מהבקבוק. ההמלצה שלנו מורכבת מארבעה צעדים :

  1. לייבש את חלל הפה, אזור מתחת ללשון על ידי מפית בד / הכנסת אוויר (ככל שיהיה פחות רוק בחלל הפה, הספיגה תהיה מירבית.)
  2. לנענע את הבקבוק קלות על מנת לייצר אחידות בחומר.
  3. לטפטף כמות רצויה על כף או כפית ורק אז לשפוך את התכולה מתחת ללשון (מומלץ כפית מפלסטיק)
  4. להמתין כדקה בטרם בליעה לשם ספיגה יעילה (בדרך זו, החומר עובר ישירות אל כלי הדם, בניגוד לבליעה ישירה).

לאחר השימוש מומלץ לנוח פרק זמן של כשעה ולהימנע מביצוע פעולות הדורשות ריכוז או ערנות, בפרט כשמדובר בנהיגה האסורה על פי חוק. כדאי לצרוך את השמן במחיצת קרובים, בייחוד בתקופה הראשונה של השימוש, עד להיכרות מלאה שלכם עם המוצר והשפעותיו.

במקרים בהם אתם חווים תופעות לוואי, חשוב להזכיר כי השפעת החומר זמנית וחולפת כעבור מספר שעות ועל כן אין להיתפס לבהלה. עם הזמן הגוף מפתח סבילות לחומר ולכן הסיכון בהופעת מקרים מעין אלה פוחתת עם הזמן. אחת מתופעות הלוואי המוכרות היא ירידה בכמות הסוכר, לכן המלצתנו היא להיערך לכך באמצעות דברי מתיקה או פירות הדר בהישג יד. במקרים בהם מופיעים תופעות לוואי משמעותיות יש להיוועץ על כך עם רופא או איש מקצוע מוסמך.

לאחר השימוש יש לאחסן את השמן במקום מוצל, יבש וקריר.

השפעות השמן

לשמן נוצרה תדמית מוטעית של מוצר קל ופחות עוצמתי מאשר תפרחות. בפועל, שמן קנאביס יכול להיות בעל השפעה חזקה על המשתמש, בפרט אם הוא מכיל רמות גבוהות של THC. כמו כן, חשוב לזכור כי השימוש בקנאביס רפואי הוא מאד אינדיבידואלי וכל גוף מגיב אחרת. לכן, ההמלצה שלנו היא להתחיל באופן מדורג ומבוקר, ולהעלות את המינונים (או לשנות מוצרים) על מנת להגיע לרמה האפקטיבית, רק לאחר שבוחנים את ההשפעות שיש למוצר על המטופל. בכל מקרה תהיו קשובים לגוף שלכם ותקפידו על צריכה סדירה ובשעות קבועות.

חשוב לציין שכל האמור לעיל אינו מהווה תחליף לקבלת הדרכה וייעוץ רפואי פרטני מצד רופא מטפל.

בטר - לא מתפשרים על איכות הקנאביס

Better-logo

חברת בטר היא מחברות גידול הקנאביס הרפואי הוותיקות והמוכרות בישראל, המספקת ללקוחותיה חווית קנאביס רפואי הטבעית והטהורה ביותר.

הצטרפו לקהילת בטר וקבלו ראשונים את כל המידע והעדכונים